CKCA43X7R1H102K100AA
Mfr.Part #
CKCA43X7R1H102K100AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package/Case
Datasheet
CKCA43X7R1H102K100AA
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206
Stock
730
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V